Bitcoin musi odzyskać ten poziom lub zaryzykować korektę do 8 600 USD, Ostrzega Strateg Kryptoński

Korekta ceny Bitcoinów spada w dół pośród byczego ciśnienia
Reklama
1xbit
Bitcoin System widział porządny rajd w ciągu ostatnich dwóch dni. Po spadku poniżej $9,000 w ciągu weekendu w niedźwiedzim posunięciu, które sprawiło, że byki były ostrożne, BTC w dniu 7 lipca po raz pierwszy od około 10 dni zebrał ponad $9,300. Nie trwało to jednak długo, ponieważ w momencie publikacji krypto benchmarku spadło do około 9.233 dolarów.

Po odrzuceniu monety przez BTC z 9,3 tys. dolarów, analityk FilbFilb zauważył, że 50-dniowa średnia krocząca (DMA) jest obecnie aktualnym testem ceny bitcoinów – choć już w przeszłości ustąpiła ona dwa razy. Wypowiadając się na swoim kanale telegramowym, stwierdził:

„Bitcoin nie odzyskał tego poziomu 9300 zeszłej nocy“. 50 DMA jest ponownie testem dla Bitcoin, siedział na „wsparcie“ na poziomie 9250, ale poprzednie 2 razy to nie udało się w dokładnie takiej samej sytuacji. Kontrakty futures na SPX też były wtedy nieaktualne, tak jak są dzisiaj, więc na razie zabezpieczyłem swoje pragnienia.“

Oznacza to po prostu, że ci, którzy mają nadzieję na niebotyczne ceny w najbliższej przyszłości, mogą spodziewać się niegrzecznego przebudzenia – przynajmniej na razie. A według innego analityka, BTC musi odzyskać 9.600 dolarów lub zaryzykować wypłatę.

The Bulls muszą odzyskać 9 600 dolarów, albo 8 600 dolarów będzie następne.
Niebezpieczeństwo czai się na rynku bitcoinów. Analityk TheCryptoCactus zauważył, że wyprzedaż do poziomu 8,6 tys. dolarów może być za rogiem, jeśli byki nie popchną ceny do 9,600 dolarów i przerzucą ją do wsparcia.

Dokładnie rzecz biorąc, analityk stwierdził, że musi to nastąpić przed końcem tygodnia. „Jeśli byki nie mają teraz rozmachu, to 8.600$ jest następne“, zaznaczył analityk, odnosząc się do poniższego wykresu.

Bitcoin musi odzyskać ten poziom lub zaryzykować korektę do 8 600 USD, Ostrzega Strateg Kryptoński

Bitcoin wzrósł w tym roku o 27%, przewyższając rynki złota i akcji. Jednak w ciągu ostatnich kilku tygodni zmienność BTC spadła do historycznie niskiego poziomu. Analitycy Bloomberga opisali nawet flagowe krypto jako „spoczynkowego byka“, który znajduje się na skraju masowego przełomu.

Aby Bitcoin mógł zachować swój blask, musi najpierw zmierzyć się z upartym oporem na poziomie $9,300, a następnie awansować do $9,600. W przeciwnym razie BTC może spaść do 8.600 dolarów.